دهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۰۴-۱۳۸۳)
نمایشگاه الکامپ دهم ۳۶ هزار و ۴۴۳ مترمربع وسعت و ۴۲۳ مشارکت‌کننده داشت. از این تعداد نیز ۴۹ شرکت به شکل نمایندگی یا مستقیم خارجی حضور داشتند که از کشورهای ژاپن، کره، چین، تایوان، امارات متحده، ترکیه، مالزی، سنگاپور و هند بودند. الکامپ دهم در قیاس با نخستین نمایشگاه کامپیوتر (سال ۶۹) نزدیک به ۵۰ درصد رشد داشته و نکته جالب آنکه الکامپ در این دوره به لحاظ کیفی و سطح برگزاری به نمایشگاه Cebit ترکیه رسید که این امر از جهات زیادی حائز اهمیت بود. عده‌ای معتقد هستند که دوره دهم یکی از بهترین و تأثیرگذارترین دوره‌ها بوده است. عده دیگری اما خلاف این عقیده را داشتند. به هر حال این بازخوردهای متفاوت به خاطر این بود که در دوره دهم برای نخستین‌بار برگزاری این نمایشگاه از کنترل بخش خصوصی خارج و به بخش دولتی واگذار شد.

دوازدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۰۶-۱۳۸۵)
در دوره دوازدهم الکامپ، مشکل برگزاری نمایشگاه در فصل تابستان بیش از پیش نمود پیدا کرد. زمان برگزاری این نمایشگاه، ۲۷ تا ۳۰ تیرماه بود که با آخرین مهلت قانونی تحویل اظهارنامه‌های مالیاتی شرکت‌ها همزمان بوده و امکان حضور آنها را محدود کرد. همچنین، در این مقطع بخشی از صنایع کشور در تعطیلات تابستانی بودند که در نتیجه تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان این صنایع که از مشتریان و عرضه‌کنندگان محصولات و خدمات نمایشگاه به حساب می‌آیند، از بازدید آن محروم شدند. علاوه بر آن مصادف بودن با تعطیلی دانشگاه‌ها و دانشجویان، آنها را نیز از جمع مخاطبان این نمایشگاه کم کرد.

سیزدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۰۷-۱۳۸۶)
سیزدهمین نمایشگاه ایران الکامپ، در سال ۱۳۸۶ برگزار شد. پیش از برگزاری این نمایشگاه، امیرحسین سعیدی نائینی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در نامه‌ای با توجه به تخفیف ۸۰ درصدی برای غرفه‌داران، به‌منظور استقبال بیشتر آنان خواستار تعویق زمان برگزاری دوره سیزدهم شده بود که شرکت سهامی نمایشگاه‌ها تخفیف‌ها را تکذیب و این درخواست را رد کرد. سرانجام این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۳۰ هزار مترمربع در ۸ سالن و با حضور شرکت‌های معتبر جهانی برگزار شد. باوجود تحریم‌های بین‌المللی، ۵۵ شرکت مطرح از کشورهایی مانند امریکا، آلمان، فرانسه، کانادا، اسپانیا، ژاپن، چین، کره، تایوان، استرالیا، مالزی، سنگاپور در این نمایشگاه ثبت‌نام کردند.

چهاردهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۰۸-۱۳۸۷)
چهاردهمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) به همراه نهمین نمایشگاه تلکام (صنایع مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاع‌رسانی) کار خودش را آغاز کرد.
نمایشگاه الکامپ و تلکام در فضایی به وسعت ۱۶ هزار و ۸۲۴ متر مفید و ۳۲ هزار متر غیرمفید برگزار شد و در این دوره ۴۷۰ شرکت شامل ۶۸ شرکت خارجی و ۴۰۲ شرکت داخلی حضور داشتند که گفتنی است تمامی این شرکت‌ها از جانب نمایندگی‌های رسمی در این رویداد حضور پیدا کرده بودند. در کل این دوره نسبت به دوره‌های قبلی رشد ۲۰ درصدی داشت و بخش خصوصی در برگزاری آن نقش خوبی ایفا کرد. شاید جالب باشد اگر بدانید استفاده از تبلیغات بادکنکی نخستین‌بار در این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفت.

پانزدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۰۹-۱۳۸۸)
در سال ۱۳۸۸ خدمات ارائه شده در نمایشگاه الکامپ پانزدهم دارای ۱۱ گروه‌بندی بود که برخی از آنها شامل ارائه و پشتیبانی سخت‌افزاری Mainframe، تولید و ارائه قطعات و ملزومات، تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای سفارش مشتری، ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و CD اطلاعات تولید داخل، خدمات شبکه‌های اطلاع‌رسانی Providers و شبکه داده‌ها است. از اینجا به بعد دیگر نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام در حقیقت ویترین دستاوردهای ICT کشور محسوب شدند و گستردگی ابعاد آن به اندازه‌ای شد که از نظر وسعت، رتبه نخست و از نظر میزان مخاطب دومین نمایشگاه بین‌المللی کشور محسوب شدند.

شانزدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۱۰-۱۳۸۹)
سال ۱۳۸۹ بود که قطعی‌های اینترنت از روز نخست در الکامپ شانزدهم باعث شد میزبانان نتوانند به راحتی کارهای خود را انجام دهند و تمامی مسئولان و غرفه‌داران از کیفیت پائین خدمات ارائه شده برای اینترنت ناراضی بودند. این قطعی اینترنت در بسیاری از زمان‌ها باعث شد بسیاری از غرفه‌داران با مشکل مواجه شوند.
البته با یک نگاه کلی به روند برگزاری الکامپ شانزدهم و آن‌طور که در خبرهای آرشیو مربوط به آن سال‌ها موجود است، این دوره بیشتر از تمامی دوره‌ها بازدیدکننده داشته و موفق عمل کرده بود. یکی از نکات جالب این نمایشگاه اختصاص دادن فضایی در حدود ۳۰۰ مترمربع برای بازی‌های رایانه‌ای بود. این اتفاق از تفاوت‌های نمایشگاه این دوره با دوره‌های گذشته بود و باعث شد شور و هیجان بیشتری در نمایشگاه برپا شود.

پنجمین نمایشگاه ایران در اقلیم کردستان - اربیل (۲۰۱۰-۱۳۸۹)
در پنجمین نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان ۳۰۵ واحد تولیدی و خدماتی از ۲۳ استان کشور در ۳۴ گروه کالایی در فضایی به وسعت ۱۴ هزار مترمربع حضور داشتند؛ در حاشیه این نمایشگاه، مرکز تجاری حمهوری اسلامی ایران با ظرفیت ۶۰ دفتر تجاری به منظور بازاریابی و معرفی کالاها و خدمات ایرانی در اربیل کرستان افتتاح گردید.

هفتمین نمایشگاه انرژی کیش (۲۰۱۰-۱۳۸۹)
هفتمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور ۳۴۳ شرکت داخلی و خارجی از ۲۶ کشور آسیایی، اروپایی و آمریکایی همچون ایتالیا، انگلیس، آلمان، فرانسه، کانادا، هلند، اتریش، بلژیک، نروژ، فنلاند، ژاپن، مالزی، هند، قطر، امارات متحده عربی، لهستان، اوکراین، سوئد، برزیل، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، تایوان، لبنان، دانمارک و چین آغاز به کار کرد. این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاههای بین‌‏المللی جزیره کیش آغاز به کار کرد. در این گردهمایی سه روزه تعداد ۳۴۳ شرکت داخلی و خارجی آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را در بخش صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، مدیریت اکتشاف، تولید و بهره‌برداری، مهندسی و طراحی، خدمات پشتیبانی، فنی و مهندسی، بهینه‌سازی مصرف انرژی، تجهیزات و ماشین‌آلات، پیمانکاری اجرایی، خدمات صنعتی و مصرفی در حوزه انرژی را به معرض نمایش گذاشتند.

هفدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۱۱-۱۳۹۰)
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ آذر ۹۰ کلید خورد. در این دوره ‌۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی حضور داشتند که رشد ۲۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌داد، ۸ درصد هم به محدوده نمایشگاه افزوده شد که در این زمینه ۵۰ هزار متر مربع فضای غیرمفید و ۲۵ هزار مترمربع فضای مفید نمایشگاه برآورد شد.
کشورهای چین، تایوان، اندونزی، فرانسه، نروژ، ژاپن، کره‌جنوبی، هلند، ایتالیا، سنگاپور،‌ آلمان،‌ سوئیس، کانادا، هند و روسیه از جمله کشورهایی بودند که در نمایشگاه الکامپ سال ۹۰ در تهران حضور داشتند. بازاریابی اینترنتی، دولت الکترونیکی و حفاظت از فضای ICT جزو محورهای در نظر گرفته شده برای کارگاه‌ها و همایش‌های جانبی نمایشگاه بود. ۴ گروه کالایی برای برگزاری نمایشگاه از سوی برگزارکنندگان در نظر گرفته شد.

سومین نمایشگاه انرژی‌های تجدیدپذیر تهران (۲۰۱۱-۱۳۹۰)
نمایشگاه بین المللی انرژی‌های نو، تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی به عنوان مهمترین رویداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنایع مرتبط با انرژی‌های نو و صرفه‌جویی انرژی برپا می‌گردد فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست‌اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را هدایت نمایند. با توجه به اهمیت مدیریت انرژی و نیز واقعی‌سازی قیمت‌ها در حوزه انرژی، عملاً مسائل مرتبط با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و نیز افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی از مهمترین مسائل روز حوزه انرژی می‌باشد.

هجدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۱۲-۱۳۹۱)
هجدهمین دوره الکامپ بیشتر به فروشگاه بزرگ سی‌دی و سرویس راه‌اندازی اینترنت شبیه بود. ۷۰ درصد فضاهای الکامپ توسط شرکت‌های فعال در شاخه‌های تولیدکنندگان نرم‌افزار، بازی و اپلیکیشن‌ها، شرکت‌های ارائه‌کننده سرویس‌های اینترنت شامل وایمکس، ADSL و راه‌حل‌های دیگر انتقال اطلاعات و آموزشگاه‌های کامپیوتر که بیشتر در زمینه آموزش علوم شبکه‌های کامپیوتری فعالیت داشتند، تقسیم شده بودند.
در کل نمایشگاه الکامپ کمرنگ‌تر و ضعیف‌تر از هر سال برگزار شد، بیشتر شرکت‌های مطرح مانند سامسونگ، ال‌جی، سونی، ایسوس، لنوو، MSI، هواوی و غیره در این نمایشگاه شرکت نکردند. مهم‌ترین دلیل استقبال نکردن این شرکت‌ها نیز نحوه محاسبه اجاره‌بهای غرفه‌ها برای شرکت‌های واردکننده محصولات خارجی بود.

چهارمین نمایشگاه انرژی‌های تجدیدپذیر تهران (۲۰۱۲-۱۳۹۱)
چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی، نمایشگاهی راهبردی در زمینه فناوری‌ انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، صرفه‌جویی و بهره‌وری انرژی و محصولات و خدمات مربوط به آنها محسوب می‌شد. در این نمایشگاه همچنین محصولات جدید و فناوری‌های پیشرفته بخش انرژی به نمایش درآمد. برپایی این نمایشگاه با هدف معرفی آخرین دستاوردها و فناوری‌های روز جهان در زمینه‌های یاد شده، برنامه‌ریزی شده و در حاشیه آن، همایشی با حضور استادان برجسته داخلی و خارجی برگزار شد. حضور و مشارکت در این نمایشگاه زمینه‌های پاسخگویی به نیازهای انرژی را از طریق استفاده صحیح از پتانسیل‌های موجود در کشور و ایجاد فضای مناسب همکاری با شرکت‌ها و نهادهای بین المللی فراهم آورد. برگزارکنندگان چهارمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی، تمرکز این نمایشگاه بر کشورهای آسیای شرقی، اروپای غربی و همچنین کشورهای خاورمیانه را از ویژگی‌های آن عنوان کردند.

نمایشگاه صنعت برق تهران (۲۰۱۲-۱۳۹۱)
نمایشگاه بين‌المللی صنعت برق ایران در سال 1391 به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه با حضور جمع كثیری از شركت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمينه صنعت برق برپا گردید. شركت‌های فعال در اين صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست‌اندركاران و متخصصان اين صنعت قرار دادند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد اين صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را هدايت نمودند. 

نوزدهمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۱۳-۱۳۹۲)
نمایشگاه نوزدهم با حضور ۴۶۰ شرکت داخلی و ۶۰ شرکت خارجی از کشورهای مختلف جهان از ۱۴ تا ۱۷ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان بازدیدکنندگان بود و در این رویداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای‌شان را در فضای بالغ بر ۲۲ هزار مترمربع به نمایش عموم گذاشتند.
از نکات بارز این دوره از نمایشگاه، بازدید چندین ساعته وزیر ارتباطات از سالن‌های مختلف نمایشگاه و گفت‌وگوی نزدیک با دست‌اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات کشور بود.
الکامپ نوزدهم با سیاستگذاری و محوریت سازمان فناوری اطلاعات، دفتر فناوری اطلاعات وزارت صنعت، شرکت سهامی نمایشگاه‌ها و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد و در اتمام آن نیز مسئولان برگزارکننده این رویداد فناوری از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این نمایشگاه با هدف ساماندهی به برگزاری سالانه الکامپ و تبدیل شدن آن به یک نمایشگاه بین‌المللی واقعی خبر دادند.

بیستمین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۱۴-۱۳۹۳)
برگزاری نمایشگاه الکامپ همه ساله با حرف و حدیث‌های بسیار همراه بود و این مشکلات در دوره بیستم به اوج خود رسید. تا چند روز پیش از شروع به کار الکامپ بیستم حتی زمان دقیق برگزاری آن مشخص نبود، برخی از شرکت‌ها از جمله همراه اول، نمایشگاه را تحریم کردند و برخی از شرکت‌ها که مدت‌ها در آن حضور نداشتند، در این سال حاضر شدند.
شرکت‌هایی که با وجود تحریم الکامپ بیستم در این نمایشگاه حضور داشتند؛ هر یک به عنوان علت تحریم موضوعی را مطرح کردند؛ برخی از روند برگزاری ناراضی بودند و برخی دیگر از تغییر در برنامه اعلام شده برای برگزاری الکامپ شکایت داشتند. الکامپ که پیش تر قرار بود در تاریخ هفدهم تا بیست و دوم آذرماه ۱۳۹۳ برگزار شود، با کشمکش‌هایی روبرو شد. بیستمین نمایشگاه بین المللی الکامپ روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه با معرفی غرفه های برگزیده به کار خود پایان داد.

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ تهران (۲۰۱۷-۱۳۹۶)
در این نمایشگاه بیش از ۸۰۰ شرکت از ایران و ۲۰ کشور خارجی، در فضایی به مساحت ۳۵ هزار مترمربع دستاوردها، خدمات و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.
دستگاه‌های دولتی نیز در الکامپ دستاوردهای خود در حوزه دولت الکترونیکی را معرفی کردند. شبکه ملی اطلاعات به عنوان مهم‌ترین طرح دولت در حوزه فاوا نیز در روز سوم الکامپ رونمایی شد. این نمایشگاه در قیاس با سال قبل ۷۰ درصد رشد کمی داشت. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های نمایشگاه، سالن الکام‌استارز بود. حدود ۴۵۰ کسب و کار نوپا در این سالن ضمن معرفی ایده‌ها و محصولات خود به مردم، فرصت ملاقات با سرمایه‌گذاران و بهره‌مندی از مشاوران و منتورهای کسب و کار را یافتند. الکام استارز یکی از ۲۹ سالن نمایشگاه الکامپ ۲۳ بود که جوانان خلاق و نوآور ایده‌ها و محصولات خود را در آن عرضه کردند. هر چند الکامپ ۲۳ موفقیت‌های خوبی داشت اما به اذعان کارشناسان امر، میزان استقبال بازدیدکنندگان به نسبت دوره‌های پیشین کاهش چشم‌گیری داشت.