بسته نرم‌افزاری NetAgent

نوع: نرم‌افزار
سیستم عامل: Windows, Linux, MAC, Novell, Free BSD

مجموعه نرم‌افزاری NetAgent بسته کاملی برای مدیریت و مانیتورینگ یوپی‌اس‌های کمپانی Ablerex توسط ماژول SNMP در شبکه Ethernet می‌باشد. اطلاعاتی نظیر ولتاژهای ورودی، خروجی و باتری‌ها، میزان بار مصرفی، وضعیت کاری دستگاه، دما و رطوبت و... در نرم‌افزار SNMP View قابل مشاهده بوده و گزارش اطلاعات (Data log) و گزارش رویدادها (Events log) در این نرم‌افزار علاوه بر امکان مشاهده، قابلیت ارسال از طریق مودم GSM به صورت SMS و همچنین از طریق ایمیل به مدیر سیستم و کاربران تعریف شده را دارا می‌باشد. فرمان خاموشی کامپیوتر (Auto shut down) در صورت قطع برق ورودی یا باقیماندن مقدار خاصی از درصد شارژ باتری با تنظیم در نرم‌افزار ClientMate، صادر گردیده و هر کامپیوتری که ClientMate روی آن نصب شده باشد را خاموش می‌نماید. به منظور مدیریت و مانیتورینگ یوپی‌اس تحت شبکه (LAN) با این نرم‌افزار، می‌بایست ماژول‌ SNMP تهیه گردد.

ویژگی‌هادانلود

بسته نرم‌افزاری NetAgent شامل نرم‌افزارها و فایل‌های زیر است:نرم‌افزار اختصاص آی‌پی به کارت SNMP

نرم‌افزار Netility

این نرم ‌افزار به منظور انجام تنظیمات اصلی ماژول SNMP استفاده می‌شود. شیوه عملکرد آن به این صورت است که در ابتدای اجرا، به جستجوی ماژول‌های SNMP موجود در شبکه از روی MAC address آنها می‌پردازد و پس از یافتن آنها کاربر، می‌تواند با انتخاب از لیست، تنظیمات بعدی را انجام دهد.
امکان تنظیم آی‌پی به صورت دستی و یا دریافت از DHCP در این نرم‌افزار وجود دارد. فعال و غیرفعال کردن پروتکل‌های قابل ارائه ماژول SNMP (مانند http ،telnet و ftp) یا تغییر پورت‌های آنها نیز توسط این نرم‌‌افزار می‌تواند انجام پذیرد.
به منظور افزایش ضریب امنیت جهت جلوگیری از تغییر تنظیمات اصلی SNMP توسط دیگران، می‌توان یک رمز عبور نیز اختصاص داد؛ و در نهایت با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان Firmware ماژول SNMP را نیز بروزرسانی نمود.

نرم‌افزار خاموشی خودکار کلاینت‌ها در شبکه

نرم‌افزار ClientMate

کامپیوتر یا سروری که این نرم‌افزار روی آن نصب و تنظیم شده باشد، بسته به نحوه تنظیم در صورت ایجاد رویداد‌های تعریف شده فرمان خاموشی خودکار (Auto Shutdown) را دریافت می‌نماید.
ClientMate پس از نصب به عنوان یک سرویس در پس زمینه سیستم‌عامل در حالت اجرا قرار داشته و مرتباً با ماژول SNMP در ارتباط است. در دو حالت فرمان خاموشی به صورت Shutdown یا Hibernate (در صورت پشتیبانی سیستم) ارسال می‌گردد:
1- زمانی که برق ورودی (AC) به مدت زمان تنظیم شده قطع شده باشد.
2- زمانی که دستگاه در وضعیت کاهش شدید انرژی باتری (Battery Low) قرار گیرد.
از امکانات مهم دیگری که در این نرم‌افزار، قرار داده شده، قابلیت ذخیره خودکار فایل‌های باز قبل اجرای فرمان خاموشی و اجرای یک اسکریپت دلخواه قبل از اجرای فرمان خاموشی است؛(از این قابلیت جهت خاموش نمودن ماشین‌های مجازی می‌توان بهره برد.)

نرم‌افزار مانیتورینگ SNMP در شبکه

نرم‌افزار SNMP View

همانطور که از نام آن برمی‌آید، جهت مانیتورینگ ماژول‌های SNMP در شبکه استفاده می‌شود. در این نرم‌افزار می‌توان تا 1000 ماژول SNMP را به صورت متمرکز مشاهده نمود؛ رابط گرافیکی قابل قبول، این امکان را به کاربر می‌دهد که تمامی یوپی‌اس‌ها در نقاط مختلف جغرافیایی را در یک لیست مشاهده و در صورت بروز مشکل در هرکدام، به آسانی مطلع شود؛ همچنین امکان ارسال رویدادهای تنظیم شده در نرم‌افزار از طریق SMS به شماره‌های خاص در صورت مجهز بودن به GSM Modem یا از طریق ایمیل به ایمیل‌های تعریف شده نیز در SNMP View فراهم شده است.
وضعیت تک‌تک یوپی‌اس‌های مجهز به ماژول SNMP از جمله ولتاژ و فرکانس ورودی، ولتاژ و فرکانس خروجی، ولتاژ باتری‌ها، درصد و میزان بار مصرفی، دمای محل، رویدادها و خطاهای احتمالی و... در این نرم‌افزار قابل مشاهده می‌باشد.
ذخیره و ارسال گزارش اطلاعات (Data log) و گزارش رویدادها (Event log) نیز در زمان‌های تنظیم شده توسط نرم‌‌افزار صورت می‌پذیرد.

Time Server:
در صورت نبود NTP در سازمان، این امکان وجود دارد که سرویس Time Server نصب شده و تاریخ و ساعت تمامی ماژول‌های SNMP در شبکه را از روی آن به هنگام‌سازی (Synchronization) نمود.
SMS Server:
در صورت نیاز می‌توان با نصب سرویس SMS Server بر روی یک کامپیوتر یا سرور که به یک GSM Modem متصل شده است، ماژول‌های SNMP را جهت ارسال SMS از طریق آن تنظیم نمود.
MIB File:
MIB File مربوط به ماژول‌های SNMP کمپانی Ablerex می‌باشد؛ این فایل حاوی پارامترهای مختص هر یوپی‌اس است که به منظور تعریف مشخصه‌ها و پارامترهای آن در سیستم‌های مانیتورینگ دیگر مانند BMS استفاده می‌شود.
نام فایل نوع فایل لینک دانلود
بروشور بسته نرم‌افزاری NetAgent PDF فارسی
نرم‌افزار Netility نسخه 5.41 (02 آبان 96 بروز شده)
RAR

ویندوز

نرم‌افزار Netility نسخه 2.0 (02 آبان 96 بروز شده)
RAR

لینوکس

FreeBSD

MAC OSX

نرم‌افزار ClientMate نسخه 6.0 (02 آبان 96 بروز شده)
RAR

ویندوز

لینوکس

FreeBSD

MAC OSX

نرم‌افزار ClientMate نسخه 3.51 (02 آبان 96 بروز شده)
RAR

VMWare

نرم‌افزار SNMPView نسخه 5.8 (02 آبان 96 بروز شده) RAR

ویندوز

نرم‌افزار SMS Server نسخه 1.7 (02 آبان 96 بروز شده) RAR

ویندوز

نرم‌افزار Time Server   RAR

ویندوز