زی-نر در یک نگاه
تاریخچه شرکت
فرآیندهای سازمانی
خط مشی کیفیت
نمایندگی‌ها

مخترع دیود زنر (کلارنس ملوین زنر)

زی-نر یعنی چه؟

دیود زنر در سال ۱۹۱۵ میلادی (۱۲۹۳ خورشیدی) به دست کلارنس ملوین زنر (Clarence Melvin Zener) فیزیکدان آمریکایی ساخته شد و به همین خاطر دیود زنر نامگذاری شده است.

واژه زیـنـر = زنـر از نام یک قطعه الکترونیکی به نام دیود زنر (Zener Diode) اقتباس شده است که یک نوع ویژه از دیود است که اجازه می‌دهد تا جریان الکتریکی در یک جهت به جلو برود و کاربرد آن به عنوان یک دیود ایده‌آل است، ویژگی این دیود این اجازه را می‌دهد که جریان الکتریکی در جهت معکوس، زمانی که ولتاژ بالاتر از یک مقدار مشخص باشد حرکت کند.

 

تأسیس

شرکت مهندسی زی-نر در ۲۶ شهریور سال ۱۳۶۰ با همکاری ۵ نفر از دانش‌آموختگان دانشگاه تهران با زمینه فعالیت برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر تأسیس گردید. با شروع جنگ ایران و عراق در شهریور ۱۳۵۹ و افزایش مشکلات شبکه برق شهری در سطح کشور، میزان خرابی مصرف‌کننده‌های برق به شکل قابل توجهی افزایش یافت و این مسئله شرکت را بر آن داشت تا طراحی یک سیستم محافظ را در دستور کار قرار دهد؛ پس از اتمام طراحی مدار، در آذر ماه ۱۳۶۰ تعداد ۱۰۰ نمونه محافظ برای شروع کار تولید گردیده و پس از انجام تست‌های لازم و حل مشکلات تولید، روانه بازار شد. باتوجه به استقبال خوب بازار، تیم بازاریابی تشکیل و تولیدات شرکت در سطح وسیعی از کشور توزیع گردید. تولید محافظ یخچال و محافظ سیستم‌های صوتی و تصویری ادامه داشت و افزایش بیش از اندازه قطعی‌های برق، محافظ زی-نر را به عنوان بهترین راه‌حل در مقابل خرابی تجهیزات مصرف‌کننده قرار داد. در سال ۱۳۶۲ سیستم جدیدی به منظور محافظت مصرف‌کننده‌های دارای موتورهای سه‌فاز طراحی، تولید و به سبد محصولات شرکت اضافه شد.

محصولات تولیدی شرکت مهندسی زی-نر؛ محافظ زینر

 

تولید اولین یوپی‌اس آفلاین ایرانی با برند زی-نر و تأسیس انجمن سازندگان یوپی‌اس ایران

فعالیت شرکت در زمینه تولید انواع محافظ و ساخت تابلوهای صنعتی ادامه یافت تا اینکه در اواسط دهه ۶۰ با توسعه کاربرد کامپیوتر در ادارات دولتی، بانک‌ها و... و مکانیزه شدن سیستم‌ها، عملاً خاموشی برای این ارگان‌ها معنا نداشت و لزوم یک سیستم برق اضطراری احساس شد. در سال ۱۳۶۸ شرکت اقدام به طراحی و تولید اولین یوپی‌اس آفلاین ایرانی با برند زی-نر نموده و تا توان ۵ کیلوولت‌آمپر تولید خود را افزایش داد.

انجمن سازندگان یوپی‌اس ایران

بخش خدمات پس از فروش با توجه به افزایش تنوع محصولات تولیدی، اقدام به جذب بیشتر نیروهای متخصص و پرسنل فنی نموده و انجام خدمات در سریع‌ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا را در دستور کار قرار داد. بخش بازرگانی خارجی شرکت، ابتدا به منظور تأمین قطعات الکترونیکی موردنیاز خط تولید ایجاد گردید و سپس فعالیت خود را در زمینه واردات انواع یوپی‌اس‌های صنعتی، باتری‌های سیلد اسید و دیزل‌ژنراتور گسترش داد.
در سال ۱۳۷۳ انجمن سازندگان یوپی‌اس ایران با مشارکت شرکت مهندسی زی-نر تأسیس گردید.

 

عضویت در انجمن‌ها و سازمان‌های مرتبط و اخذ استاندارد iSO9001:2008

در فاصله سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۸ شرکت موفق به اخذ نمایندگی‌های انحصاری و رسمی چندین شرکت معتبر بین‌المللی در زمینه یوپی‌اس، باتری و دیزل‌ژنراتور گردید.
در سال ۱۳۸۸ واحد ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر در شرکت ایجاد شده و پروژه‌های تحقیقاتی در این زمینه انجام و در نهایت نمایندگی رسمی چندین شرکت معتبر خارجی در زمینه پنل، اینورتر، شارژر خورشیدی و سایر محصولات مرتبط در این زمینه اخذ شد.
در دهه ۹۰ عضویت در انجمن‌ها و سازمان‌های مرتبط از جمله انجمن صنایع خورشیدی ایران، سندیکای صنعت برق، کمیسیون تجارت و حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا و.. صورت پذیرفت.
در حال حاضر شرکت مهندسی زی-نر با بیش از ۳۴ سال سابقه فعالیت در صنعت برق و الکترونیک، با بکارگیری بیش از ۶۰ نفر کادر متخصص و توانمند همچنان با تلاش مداوم به بهبود هرچه بیشتر می‌اندیشد که پیرو این موضوع در سال ۱۳۹۲ پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و بهبود مهارت کاری کارکنان خود، همچنین تغییر دستورالعمل‌ها، مستندسازی فعالیت‌ها، انجام ممیزی‌های داخلی و اعتقاد راسخ به وظیفه خود در ارائه کالا و خدمات باکیفیت به مشتریان، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت iSO9001:2008 گردید.

 

اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

با اخذ پروانه بهره‌برداری و گواهی تولید، کارخانه این مجموعه، فعالیت خود را برای تولید دوباره یوپی‌اس و تجهیزات مرتبط با آن آغاز نموده است؛ با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۶ با عنوان "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" در جهت تحقق این شعار قدم‌های مثبتی برخواهیم داشت.

 

 

۱۳۹۲

اخذ گواهینامه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت iSO9001:2008 از SGS

عضویت در سندیکای صنعت برق ایران

اتمام ساخت ۸۰۰ مترمربع سوله جهت تولیدات آینده

عضویت در کمیسیون تجارت و حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا

۱۳۹۱

عضویت در انجمن صنایع خورشیدی ایران

۱۳۹۰

ادغام کمپانی‌های Riello و AROS ایتالیا و اخذ نمایندگی رسمی از کمپانی Riello

۱۳۸۸

آغاز پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر

اخذ نمایندگی انحصاری باتری‌های Rocket و Global از کمپانی Sebang کره‌جنوبی

۱۳۸۴

اخذ نمایندگی انحصاری یوپی‌اس از کمپانی Ablerex Electronics تایوان

اخذ نمایندگی انحصاری یوپی‌اس از کمپانی AROS ایتالیا

اخذ نمایندگی انحصاری باتری Starway از کمپانی Leoch چین

۱۳۸۱

اخذ نمایندگی رسمی یوپی‌اس از کمپانی AROS ایتالیا

اخذ نمایندگی انحصاری باتری NEWMAX از کمپانی NB Corporation کره‌جنوبی

۱۳۸۰

اخذ نمایندگی رسمی یوپی‌اس از کمپانی UIS Abler Electronics تایوان

اخذ نمایندگی رسمی یوپی‌اس از کمپانی Liebert Hiross ایتالیا تحت لیسانس آمریکا

اخذ نمایندگی انحصاری دیزل‌ژنراتور از کمپانی PowerCo انگلستان

۱۳۷۹

اخذ نمایندگی رسمی باتری NEWMAX از کمپانی NB Corporation کره‌جنوبی

۱۳۷۳

مشارکت در تأسیس و عضویت در انجمن صنفی سازندگان یوپی‌اس ایران

۱۳۶۸

طراحی و آغاز تولید اولین یوپی‌اس آفلاین (offline) ایرانی تا توان ۵ کیلوولت‌آمپر و عرضه به بازار داخلی با برند ZENER

۱۳۶۶

تغییر محل شرکت به مکان فعلی و افزایش فضای اداری و کارگاهی

۱۳۶۲

طراحی و تولید محافظ جدید موتورهای سه‌فاز

۱۳۶۰

تأسیس شرکت مهندسی زی-نر (سهامی خاص)

طراحی و تولید محافظ یخچال و محافظ سیستم‌های صوتی و تصویری

 
 

فرآیندهای شرکت مهندسی زی-نر

شرکت مهندسی زی-نر

خط مشی کیفیت

شرکت مهندسی زی-نر در راستای ایفای رسالت و مسئولیت محوله، خود را متعهد و مؤظف به حفظ و اجرای خط مشی‌ها و سیاست‌های تبیین شده، زمینه‌سازی در جهت پویایی و نوآوری در ارائه خدمت و بهنگام نمودن اطلاعات و ارتقای سطح کیفیت و بهره‌وری می‌داند. در شرایط کنونی، توجه به کیفیت خدمات ارائه‌شده و رضایت خاطر مشتریان و سایز ذینفعان در همه مراحل، مدنظر سازمان بوده و در این راستا اقدام به استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر اساس الزامات استاندارد iSO 9001:2008 برای فروش تجهیزات برق اضطراری و ارائه خدمات پس از فروش برای این تجهیزات نموده است. بر این اساس شرکت مهندسی زی-نر اقدامات ذیل را به عنوان خط مشی کیفیت، سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و متناسب با اهداف کلان و برنامه‌های بلندمدت شرکت، بازنگری و در صورت لزوم تغییرات موردنیاز در خط مشی داده خواههد شد؛ این موارد عبارتنداز:
ارج نهادن به مشتری به عنوان سرمایه اصلی شرکت و تلاش در جهت افزایش رضایت‌مندی مشتریان توسط کلیه کارکنان
توسعه همه جانبه شرکت با هدف دستیابی به بازارهای جدید و ارتقاء جایگاه نشان تجاری سازمان در سطح ملی و منطقه‌ای
بهبود مداوم سطح کیفی کلیه فرآیندهای کاری سازمان در جهت ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده که منتج از این فرآیندها بوده است.
ارج نهادن به مقام والای انسانی و ارتقاء سطح توانمندی کارکنان به منظور افزایش سطح رضایت‌مندی ایشان از مجموعه سازمان
برخورداری و بهره‌گیری از تأمین‌کنندگانی با تعهد، متخصص و با تجربه مکفی جهت تأمین منابع موردنیاز برای فروش محصولات با کیفیت
استقرار مدیریت مالی کارآمد با رویکرد افزایش سود به طریقی که کلیه ذینفعان از جمله مشتریان، کارکنان، تأمین‌کنندگان و سهامداران شرکت منتفع گردند.
اینجانب در وهله اول، ضمن مؤظف و متعهد دانستن خود به رعایت پیگیری و پایبندی به اصول فوق، از کلیه همکاران عزیزم در شرکت مهندسی زی-نر نیز در پایبندی و رعایت این خط مشی را خواهانم و انتظار دارم در اجرا و نگهداری و بهبود سیستم مدیریت کیفیت، تلاش لازم را بعمل آورند.
صمد برادران خسروشاهی
مدیرعامل

شرکت مهندسی زی-نر با بیش از سی سال سابقه در صنعت برق و الکترونیک، نماینده رسمی و انحصاری این محصولات این کمپانی‌ها را در ایران دارد:

نماینده انحصاری یوپی‌اس، مبدل فرکانس، تجهیزات تولید و کنترل توان از کمپانی Ablerex تایوان:
کمپانی Ablerex تایوان

کمپانی Ablerex کشور تایوان طراح و تولیدکننده مجموعه جامعی از منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) و دستگاه‌های کنترل توان (PQD) جهت استفاده در صنعت، زیرساخت‌های مخابراتی، مراکز داده (DataCenterها)، محیط‌های اداری و خانگی می‌باشد. ارائه محصولات با کیفیت بالا از جمله ویژگی‌های بارز محصولات تولیدشده در این کمپانی می‌باشد. فعالیت‌های این کمپانی علاوه بر طراحی و تولید یوپی‌اس، در زمینه طراحی و تولید اینورترهای فتوولتائیک، فیلتر توان اکتیو و سیستم‌های مانیتورینگ باتری نیز می‌باشد.

 

نماینده رسمی یوپی‌اس، مبدل فرکانس، تجهیزات تولید و کنترل توان از کمپانی Riello ایتالیا:

کمپانی Riello Aros ایتالیا

گروه Riello Elettronica که شامل مجموعه‌ای از شرکت‌های فعال صنعتی است در سال 1986 تأسیس گردید. عمده فعالیت این شرکت طراحی و تولید منابع تغذیه سوئیچینگ بود تا اینکه در سال 1995 با تغییر ساختار و گسترش شرکت‌های زیرمجموعه خود اقدام به تولید یوپی‌اس نمود. امروزه Riello UPS و Riello Elettronica یکی از چهار شرکت بزرگ در زمینه طراحی و تولید یوپی‌اس در جهان هستند. که مجموعه کاملی از انواع یوپی‌اس‌ها جهت کاربردهای گوناگون را عرضه می‌دارند.

 

نماینده انحصاری دیزل‌ژنراتور از کمپانی PowerCo انگلستان:

کمپانی PowerCo انگلستان

کمپانی Powerco  یکی از بزرگترین کوپل‌کننده‌های دیزل‌ژنراتورهای گازی و گازوئیلی در دنیا می‌باشد؛ PowerCo متخصص تهیه سیستم‌های سفارشی بر حسب نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوایی و استاندارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌باشد. کلیه دیزل‌ژنراتورهای کمپانی PowerCo توسط کامپیوتر، طراحی و شبیه‌سازی می‌گردند.

 

نماینده انحصاری باتری Starway چین:

باتری Starway

برند باتری اختصاصی ثبت شده به نام شرکت مهندسی زی-نر می‌باشد؛ باتری‌های سیلد-اسید خشک بدون نیاز به نگهداری (Maintenance-free) با کیفیت عالی و طول عمر بالا جهت استفاده در یوپی‌اس، تجهیزات مخابراتی، سیستم‌های روشنایی، سیستم‌های ایمنی امنیتی و پزشکی از 7AH تا 100AH را با برند Starway عرضه می‌نمائیم.

 

نماینده رسمی باتری Global / Rocket از کمپانی Sebang کره جنوبی:

کمپانی Sebang Rocket Global کره جنوبی

کمپانی SEBANG Global Battery بزرگترین کمپانی تولیدکننده باتری در کره‌جنوبی است که در سال 1952 میلادی تولید باتری‌های خود را با نام تجاری Rocket آغاز نمود. در سال‌های اخیر این کمپانی با تعهد بر حفظ محیط زیست، به دنبال توسعه تکنولوژی تولید و افزایش طول عمر باتری‌های خود  و ارائه بهترین محصول می‌باشد.

 

نماینده رسمی باتری Newmax از کمپانی Daejin کره جنوبی:

کمپانی Daejin Newmax کره جنوبی

شرکت Daejin از سال 1993 تأسیس شده و یکی از مشهورترین کمپانی‌های تولید باتری در آسیا است که محصولات خود را به بیش از 50 کشور جهان صادر می‌نماید. فعالیت این شرکت بیشتر بر روی تولید باتری‌های سیلد اسید خشک جهت استفاده در یوپی‌اس، شارژرهای خورشیدی و بادی، اتومبیل، ماشین‌های چمن‌زنی و بازی گلف متمرکز شده است.