4 واژه در این فرهنگ موجود است.
عبارت توضیحات
SNMP

SNMP خلاصه‌شده عبارت Simple Network Management Protocol به معنی پروتکل مدیریت تحت شبکه است. SNMP پروتکل لایه Application است که امکان نقل و انتقال اطلاعات مدیریتی را بین عناصر شبکه ایجاد می‌کند و در واقع قسمتی از پروتکل TCP/IPx می‌باشد. این پروتکل توانایی مدیریت و پیدا کردن مشکلات و حل آنها را در شبکه برای مدیران مهیا می‌کند.
سه نسخه از این پروتکل موجود است که عبارتنداز:
- SNMP V1
- SNMP V2
- SNMP V3
هر سه نسخه، دارای یک سری مشخصات مشترک هستند. البته باید افزود نسخه شماره سه بسیار ایمن‌تر از نسخه‌های دیگر است.

Stabilizer

استابلایزر، نوسان ولتاژ برق را تثبیت نموده و به مصرف‌کننده ارسال می‌کند. عمده‌ترین عوامل خرابی تجهیزات مصرف‌کننده نویزها، نوسان‌ها یا قطع و وصل ناگهانی ولتاژ برق شهر می‌باشد که آسیب‌های جدی در قسمت‌های حساس مصرف‌کننده نظیر موتور، کمپرسور، Power و... اتفاق می‌افتد. مزایای استابلایزر عبارتست از: تثبیت برق شهر، محافظت در برابر اتصال کوتاه، کاهش هزینه برق مصرفی، محافظت در برابر رعد و برق و ولتاژهای بسیار بالا (High voltages) و نوسانات شدید لحظه‌ای.

Surge

ولتاژ اضافه‌شده به موج اصلی برق با مقادیر بالاتر از مقدار عادی خط اصلی می‌باشد که بیش از یک سیکل ادامه می‌یابد. Surge معمولاً پس از آنکه یک دستگاه بزرگ (با توان بالا) خاموش می‌شود و یا به دنبال سوئیچ‌کردن بار در مراکز فرعی ایجاد می‌شود. به علت زمان نسبتاً طولانی، Surge می‌تواند قدرت عملکرد مربوط به منبع تغذیه سوئیچینگ را کاهش داده و باعث کاهش طول عمر آن شود.

نوسان و اختلال برق

Synchronization

سنکرون در برق قدرت، به معنی اتصال دو شبکه کاملاً مجزاست به طریقی که هیچ نوع شدت جریان ضربه‌ای قابل ملاحظه‌ای در کل شبکه ایجاد نشود؛ شرایط سنکرون عبارتست از: برابری ولتاژها، برابری فرکانس‌ها، برابری فازها و برابری حوزه دوار.